lt  . en 
Naujienos spausdinti
Projektas „Įgūdžiai Baltijos šalių medienos pramonei - Europos profesinio mokymo kokybė“ PROJEKTO PARTNERIŲ SUSITIKIMASS

ACEA projekto pareigūnės Silvijos de Benedetti pristatymas

1. EACEA projekto vadovė prisistatė ir pranešė partneriams, kad nuo kovo mėnesio ji aplenkė šio projekto priežiūrą. Ji priminė partneriams atkreipti dėmesį į projekto tvarumą ir sklaidą, nes mokymo programoje aptariamos temos yra labai aktualios ir šalims dalyvėms bus naudinga, jei programa bus sertifikuota ir tęsiama ir pasibaigus šiam projektui. Sertifikavimo procesai reikalauja daug laiko, o dabar dėl pandemijos tai gali būti dar ilgesnis procesas, tačiau partneriai skatinami pradėti sertifikavimo procesą savo šalyse ir pateikti to įrodymus galutinei ataskaitai.

Partneriai patvirtino, kad dirba ties sertifikavimo procesu. Latvijos partneriai jau sukūrė naują profesinį standartą, atitinkantį šią mokymo programą. Šis standartas bus pateiktas nacionalinėms institucijoms.

Estijos ir Lietuvos partneriai pažymėjo, kad ši programa buvo nauja patirtis ir mokytojams. Ir bus naudinga tęsti mokymo programą, skirtą medienos pramonės darbuotojų kvalifikacijai tobulinti.

2. Keitimasis patirtimi su „P5 Lehrinstitut Rosenheim“

Estijos partneriai ir mokytojai kartu su „Lehrinstitut Rosenheim“ keitėsi gerąja patirtimi 

17.03 dieną. Vokietijos partneriai pristatė Vokietijos dvigubo profesinio mokymo sistemą. Estijos partneriai pažymėjo, kad būtų įdomu pamatyti, kaip praktiniai kursai vyksta Rosenheime, tačiau šiuo metu tai neįmanoma dėl pandemijos.

Kiti Vokietijos partnerio internetiniai susitikimai vyks 30.03.21 - 10.00 (EET) su Latvijos puse ir 14.00 (EET) su Lietuva . Latvijos partneriai norėtų aptarti skaitmeninimo ir robotizavimo temas medienos pramonėje. Klausimai šiomis temomis prieš susitikimą siunčiami partneriui iš Vokietijos.

3. Studentų mobilumas

AHK parengė mobilumo darbotvarkės projektą. Mobilumas planuojamas dviem dienoms.

Susisiekiama su išorės įmone ir ji pasirūpins IT infrastruktūra ir angliškai kalbančiu susitikimo moderatoriumi. Išlaidas padengs AHK ir VLMPEA. AHK siūlomos datos yra 12.05 ir 19.05. 2021 

Estijos partneriai norėtų mobilumą organizuoti jau balandžio mėnesį, nes dėl pandemijos apribojimų praktiniai mokymai nevyks, o programoje bus pertrauka.

Lietuvos partneriai teigė, kad jiems abu mėnesiai yra tinkami, nes dalyviai tęsia darbą įmonėse, o „Kauno kolegija“ dirba nuotoliniu būdu.

Tačiau AHK ir Latvijos partneriai yra susirūpinę, kad iki balandžio mėnesio gali pritrūkti laiko rasti pranešėjų ir paruošti kokybiškus seminarus.

AHK prašo partnerių aptarti datas 12.05. ir 19.05 su savo organizacijomis ir pateikti atsiliepimus AHK vadovei Eugenijai Novicki-Bittner iki 2021 03 30.

Partnerių buvo paprašyta pasiūlyti dvi įmones iš kiekvienos šalies, kurios pristatytų įdomias temas ir geriausią savo pramonės praktiką.

Latvijos partneriai siūlo: „Latvijas Finieris“ (faneros gamyba) ir IKTK (mediniai tiltai ir konstrukcijos). Estijos partneriai siūlo: „Thermory“ (termo medienos medžiagos) ir „Wermo“ (baldai). Lietuvos partneriai siūlo: ASBA (baldai) ir Vakaru medienos grupė (fanera)

Partneriai sutarė, kad įmonių pasirinkimas yra optimalus, nes jos turi skirtingą specializaciją ir suteiks programai įvairių temų. Partneriai susisieks su pasirinktomis įmonėmis dėl dalyvavimo konferencijoje.

4. Baigiamoji konferencija

Kaip buvo sutarta ankstesniame partnerių susitikime, paskutinė konferencija vyks Rygoje 2021 09 16 d. AHK parengs darbotvarkės projektą. Partnerių prašoma peržiūrėti ir atsiųsti savo atsiliepimus apie darbotvarkę.

5. Sklaidos veikla

EACEA projekto pareigūnė Silvia de Benedetti priminė projekto dalyviams, kad svarbu dalintis projekto rezultatais internete ir per socialinę žiniasklaidą. Be to, labai svarbu laikytis matomumo reikalavimų ir naudoti ES logotipą, projekto logotipą ir atsisakymą. AHK projektui sukūrė „Facebook“ paskyrą, taip pat sukurs „Twitter“ ir „Linked In“ paskyras. Partneriai raginami dalytis informacija iš šių kanalų ir į juos.

Estijos ministerijos švietimo konferencijoje Astrid Org pristatys projektą ir patirtį, susijusią su elektroniniu mokymusi. Artūras Bukonts atsiuntė partnerių latvių parengtą vaizdo įrašą apie projektą (https://www.youtube.com/watch?v=JcJ2EDAJH78 ). Estijos ir Lietuvos partneriai taip pat rengia vaizdo įrašus savo šalyse (išlaidas padengs AHK).

Artūras Bukonts paklausė, kaip pranešti apie dvišalius susitikimus su svarbiais suinteresuotaisiais subjektais ir įstatymų leidėjais. EACEA projekto pareigūnas atsakė, kad šie susitikimai taip pat turėtų būti bendrinami su visuomene, jei įmanoma, jei ne, jie turėtų būti dokumentuoti ir įtraukti į galutinę ataskaitą. Partneriai taip pat paklausė, ar galima gauti daugiau informacijos apie panašius projektus, susijusius su ekologiškais ir skaitmeniniais įgūdžiais, pamatyti geriausią praktiką. Projekto pareigūnas pateikė panašaus projekto pavyzdį: https://www.ecostarhub.com/