lt  . en 
Naujienos spausdinti
Šią savaitę aktualu

Seimas prieš pat Kalėdas planuoja baigti šių metų rudens sesiją. Paskutiniame posėdyje numatoma balsuoti dėl Miškų įstatymo pakeitimo, numatančio, kad pirmenybė įsigyti lietuvišką medieną turi Lietuvoje dirbantys medžio perdirbėjai, taip pat biokuro gamintojai.

 

plačiau
 
VLMPEA narių susitikimai Latvijoje

2014 12 05 Asociacijos nariai lankėsi Rygoje, tarptautinėje medienos įrangos ir įrankių parodoje "Medienos apdirbimas. Mašinos. Technologijos. Įrankiai 2014", kurioje apžiūrėjo naujausias medienos apdirbimo technologijas. Svarbiausias kelionės tikslas buvo susitikimas su giminingų asociacijų atstovais - Latvijos baldininkų asociacijos vykdomuoju direktoriumi Andris Plezers ir Latvijos medienos ruošos ir transportavimo asociacijos vykdomuoju direktoriumi Artūrs Bukonts. Draugiško susitikimo metu Latvijos kolegos papasakojo apie jų asociacijos darbą, savo pasiekimus, jų vykdomą veiklą. Susitikimo metu buvo pasidalinta nuomone, kad yra poreikis toliau bendradarbiauti tarp asociacijų, ieškant tampresnių kontaktų ir siekiant bendros veiklos. 

plačiau
 
Pasiektas proveržis

Seimo narys K. Bartkevičiaus siūlo numatyti galimybę Lietuvos medienos ir baldų gamybos pramonei pirmumo teise įsigyti žaliavos vietinėje rinkoje

Šiandien, Seimas po svarstymo pritarė Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus pasiūlymui fiziniams ir juridiniams asmenims, kurie Lietuvoje medieną apdirba ar perdirba, numatyti pirmenybės teisę įsigyti miškų urėdijų parduodamą valstybiniuose miškuose pagamintą medieną.
Medienos perdirbimas ir baldų gamyba yra vienas svarbiausių šalies pramonės sektorių, sukuriantis bene didžiausią pridėtinę vertę Lietuvos ekonomikai. Sudarytos sąlygos Lietuvos medienos pramonei pirmumo teise įsigyti žaliavos vietinėje rinkoje užtikrins medienos pramonės, kurioje dirba virš 60 tūkst. darbuotojų, vystymąsi ir racionalų medienos, kaip ribotų gamtos išteklių, panaudojimą, taip pat padidins šalies biudžeto lėšų surinkimą.
Parlamentaro teigimu, Lietuvos medienos pramonės skatinimas tiesiogiai prisideda prie esamų darbo vietų išlaikymo bei naujų darbo vietų kūrimo miškų ir medienos sektoriuje. Siūlomas prioritetinis medienos pramonės aprūpinimas žaliava taip pat atitinka ir socialinius probleminių kaimo vietovių gyventojų interesus.
トSiekiant užtikrinti tolimesnį sektoriaus augimą bei planuojamas investicijas, reikalinga sudaryti galimybę Lietuvos medienos ir baldų gamybos pramonės įmonėms pirmumo teise įsigyti žaliavos iš valstybės nuosavybėje esančių miškų, - aiškino apie pasiūlymo naudą K. Bartkevičius."

Daugiau informacijos:
Seimo narys Kęstutis Bartkevičius, tel. (8 5) 239 6617
 

plačiau
 
Lietuvio kova su lenkų miškavežiais - lyg su vėjo malūnais

Prie Lenkijos sienos gyvenantis Viktoras Savulis jau kurį laiką bando kovoti su lenkais, pro jo sodybą vežančiais iš Lietuvos medieną. Viską fotografuoja, filmuoja ir šią medžiagą perduoda Lazdijų policijai. Tačiau padėtis nesikeičia.

plačiau
 
Lietuvis prieš lenkų miškavežius kovoja tarsi prieš tankus

Prie Lenkijos sienos gyvenantis Viktoras Savulis jau kurį laiką bando kovoti su lenkais, pro jo sodybą vežančiais iš Lietuvos medieną. Viską fotografuoja, filmuoja ir šią medžiagą perduoda Lazdijų policijai. Tačiau padėtis nesikeičia.

„Nesu koks donkichotas, tačiau man jau seniai išseko kantrybė. Nebenoriu taikstytis su tuo, kas čia vyksta“, – „Lietuvos rytui“ tvirtino Lazdijų rajono Pazapsių kaime gyvenantis vyras. Jis įtaria, kad lenkai medieną iš Lietuvos išveža nelegaliai.

plačiau
 
Dzūkai įtaria, kad Lietuvos miškus masiškai išsiveža lenkai

Keisti ir įtartini dalykai vyksta pasienyje su Lenkija – miškingais keliais dešimtys vilkikų per dieną iš Lietuvos išveža medieną, visos mašinos - su lenkiškais numeriais. Lenkų veikla įtarimų kelia ir miškininkams, tačiau policijos pareigūnai paslaptingus kaimynus gali bausti tik už sugadintus žvyrkelius.

plačiau
 
Investicijų sąlyga – keisti įstatymą

Planuojamas mažiausiai 850 mln. Lt vertės medienos klasteris Mažeikiuose spaudžia politikus apsispręsti dėl pirmumo teisės pramonei įsigyjant žaliavą. Politikai aiškaus atsakymo perdirbėjams dar neturi.

 

plačiau
 
Baltarusija uždraus miško eksportą

Nuo 2016 m. Baltarusija uždraus iš šalies eksportuoti neapdorotą medieną. Tokį nurodymą, pasak TUT.by, šiandien davė Aleksandras Lukašenka, Baltarusijos prezidentas.

Lankydamasis Respublikiniame miško selekcinės sėklininkystės centre jis pasiteiravo, ar šalyje perdirbama visa mediena, kiek įmanoma.  Michailo Ameljanovo, Baltarusijos miškų ministro teigimu, 2013 m. už šalies ribų išgabenta  mažavertės medienos už 140 mln. USD. Šiemet planuojama realizuoti 60 mln. vienetų sodinukų už 24 mlrd. baltarusiškų rublių.

 

plačiau
 
Baldininkai tapo lietuviškos kilmės prekių eksporto garvežiu

Baldų pramonės eksportas pirmąjį šių metų pusmetį augo sparčiausiai iš visų lietuviškos kilmės prekių – apie 20%. Baldininkai nenukentėjo nuo konflikto Rytuose, nes daugiausia eksportuoja į Skandinavijos ir Europos šalis. Tačiau dalis baldininkų nuogąstauja, kad jų konkurencingumą tarptautinėje rinkoje gali pakirsti pabrangusi žaliava.

 

plačiau
 
Generalinės miškų urėdijos veikloje STT mato prielaidas korupcijai

STT specialistus domino galima korupcijos atsiradimo rizika GMU koordinuojant Miškų urėdijų veiklą ruošiant medieną, kaupiant ir apibendrinant informaciją apie prekybą apvaliąja mediena, miško kirtimus valstybiniuose miškuose, taip pat vykdant funkcijas, nustatytas Prekybos apvaliąja mediena taisyklėse, teigiama tarnybos pranešime.

„STT pareigūnai turi pastabų dėl GMU prekybos apvaliąja mediena kontrolės funkcijų atlikimo. Nors prekyba mediena yra viena iš prioritetinių GMU veiklos sričių, STT nuomone, ši sritis kontroliuojama nepakankamai – nėra bendros kontrolės sistemos, nesudarytos sąlygos laiku reaguoti į galimus urėdijose padarytus pažeidimus, o nustačius pažeidimus ne visada taikomos tinkamos nuobaudos juos padariusiems asmenims“, - teigiama STT pranešime. 

plačiau
 
<<  ankstesnis  1   2   3   4   5   sekantis  >>