lt  . en 
Naujienos spausdinti
STT: Generalinė miškų urėdija prekybą mediena kontroliuoja nepakankamai Skaitykite daugiau: STT: Generalinė miškų urėdija prekybą mediena kontroliuoja nepakankamai

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Generalinėje miškų urėdijoje (GMU).

STT specialistus domino galima korupcijos atsiradimo rizika GMU koordinuojant Miškų urėdijų veiklą ruošiant medieną, kaupiant ir apibendrinant informaciją apie prekybą apvaliąja mediena, miško kirtimus valstybiniuose miškuose, taip pat vykdant funkcijas, nustatytas Prekybos apvaliąja mediena taisyklėse

 

plačiau
 
Biokuras pinga, tačiau ar ilgam?

Savaitės pradžioje aukcione „Baltpool“ biokuro biržoje apyvarta pasiekė 890 tūkst. litų, o vidutinė biokuro kaina buvo 512 litų už toną naftos ekvivalento (tne).

„Nors Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) duomenys rodo, kad statistiškai šiuo metų laiku katilinėse suvartojama mažiausiai biokuro, tačiau prekyba biržoje aktyvėja.

Perkama ateities laikotarpiams – sandoriai sudaromi vasaros sezonui. Didesnį pirkėjų susidomėjimą galėjo paskatinti vyraujančios žemos biokuro kainos“, – sakė energijos išteklių biržos „Baltpool“ generalinė direktorė Laura Žalaitė.

plačiau
 
Dujomis - pasirūpinome, bet ar užteks biokuro?

Kam nepatinka švarios Lietuvą apraizgiusių plentų pakelės? Net žvyrkeliai, ir tie pastaruoju metu atmerkė akis, - nebeliko šaknis jiems į šonus suleidusių, vairuotojams ties posūkiais įniršį keliančių krūmų. Biokuro gamintojų technika pagaliau kramto krūmokšnius ne tik pakelėse, bet žiaumoją juos ir melioracijos grioviuose.

plačiau
 
Katastrofos padariniai vis dar juntami: į Lietuvą atkeliauja radioaktyvi mediena

Ar gali būti, kad kėdė, parketas, kuriuo dabar vaikštome, ar stalas, prie kurio sėdime, buvo pagamintas iš medienos, iškirstos šalia Černobylio atominės elektrinės? Pasvarstyti plačiau apie tai privertė gauta informacija, kad į Lietuva masiškai įvežama radioaktyvi mediena. Ir įvežama kaip tik iš 30 kilometrų draudžiamosios zonos, esančios aplink sprogusį branduolinį reaktorių.

Visuomet labai atsargiai vertinu panašias „sensacijas“, tačiau pradėjus nagrinėti problemą situacija pasirodė iš tiesų kelianti nerimą.


 

plačiau
 
Solidus pirkėjas paskatino „Šilalės medieną“ imtis 13 mln. Lt investicijų

Karkasinių namų statybos bendrovė iš Prancūzijos, per metus superkanti 1 mln. kub. m statybinės medienos, spartina partnerį – Žemaitijos UAB „Šilalės mediena“ – didinti gamybos pajėgumus. Garantuoti užsakymai padėjo šilališkiams pritraukti 6,27 mln. Lt ES lėšų ir antrą tiek pasiskolinti iš „Swedbank“.

 

plačiau
 
Nustatyta, kaip rinkti ir naudoti rinkliavas už medieną

Vyriausybė patvirtino tvarką, kaip bus panaudojamos iš visų miškų savininkų, įskaitant ir privačius, gautos rinkliavos medieną.

Nuo Naujųjų metų įsigalioja dar pernai Seimo priimtas Miškų įstatymo pakeitimas, numatantis, kad „bendrosioms miško ūkio reikmėms tenkinti miškų valdytojams, įskaitant ir privačius, nustatomi privalomieji 5% atskaitymai į valstybės biudžetą iš pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką“.

Įstatyme numatyta, kad tokie atskaitymai turi būti apskaičiuojami, surenkami ir panaudojami Vyriausybės nustatyta tvarka. Todėl ministrų kabinetas trečiadienį tokią tvarką patvirtino.

plačiau
 
MEDINIS BIULETENIS

ASOCIACIJOS NARIŲ PAGEIDAVIMAI
VLMPE Asociacijos narių 2014-10-09 d. susirinkime įvyko diskusija kurioje aptartos
Asociacijos veiklos kryptys, kurios labiau sutelktų Asociacijos narius ir skatintų glaudesnį
bendravimą.
Algirdo Joniko (UAB „Mūsų miškas“) nuomone, pastaruoju metu skirtas labai didelis dėmesys
„apvaliojo rąsto“ pirkimo iš Valstybinių miškų taisyklių klausimui nebėra toks aktualus ir tam
teikiama per daug dėmesio, dėl ko nukenčia kitos Asociacijos veiklos kryptys.

plačiau
 
Vakarų Lietuvos medienos verslo atstovai ragina Vyriausybę užtikrinti vietinės pramonės aprūpinimą mediena

LR Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius š.m. rugsėjo 02 d. apsilankė UAB „Šilalės mediena", kur vakarų Lietuvos medienos įmonių atstovai išsakė raginimą imtis priemonių užtikrinant vietinės pramonės aprūpinimą mediena iš valstybinių miškų, riboti rąstų eksportą bei keisti jau senai žadamus pervežamos medienos svorio ribojimus.

Ministras pirmininkas, dalyvaujant LRV kancleriui Deividui Matulioniui susitiko su įmonės vadovu Virgilijumi Žygaičiu ir Vakarų Lietuvos medienos perdirbėjų ir eksportuotojų asociacijos (VLMPEA) valdybos pirmininku Rimantu Mušausku ir  VLMPE asociacijos administratoriumi Arvydu Urbiu.

plačiau
 
LMSA pozicija dėl politikų užmojo papildomai apmokestinti privačių miškų savininkus susilaukė plataus palaikymo

Lietuvos miško savininkų asociacijos (LMSA) pastangos stabdyti Seime buldozeriu stumiamą naujo papildomo mokesčio įvedimą  privačių miškų savininkams ir valdytojams per LR miškų įstatymo  pataisas susilaukė plataus politikų ir asociacijų palaikymo. LMSA 2013-12-06 konferencijos rezoliucijoje  aiškiai išsakytą poziciją palaikė Lietuvos verslo konfederacija , Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA , Lietuvos medienos pramonės įmonių asociacija LIETUVOS MEDIENA [, Vakarų Lietuvos medienos perdirbėjų ir eksportuotojų asociacija [VLMPEA rašto 1 psl. ir rašto 2 psl. ], kritiškai dėl naujo mokesčio pasisakė Lietuvos laisvosios rinkos institutas ir daugelis politikų.  Aplinkos ministerijos parengtame LR Vyriausybės išvados Seimui projekte taipogi siūloma nepritarti skubotam naujo papildomo 5% mokesčioprivačių miškų savininkams įvedimui 

plačiau
 
<<  ankstesnis  2   3   4   5